Dobrý den, vítáme Vás na stránkách firmy Robert Schulz.
Vyrábíme vzorkovače vody a stanice pro přejímku pitných a odpadních vod.
Přejít na obsah

A1-10-ACH

Vzorkovače vody
Omlouvám se: Na tomto prospektu právě pracuji, není dokončen ani revidován !!!!

Přenosný i stacionární vzorkovač vody
s aktivním chlazením i topením
A1-10-ACH.
Vzorkovač A1-10-ACH je speciálně navržený vzorkovač který lze díky své konstrukci používat jako přenosný i stacionární vzorkovač s aktivním chlazením (ledničkovým  kompresorem) a topením. K napájení vzorkovače je možné používat jak napájení ze sítě 230V~AC tak i z akumulátoru 12V=DC 42Ah. Díky jedinečné patentované konstrukci chladícího systému je váha vzorkovače snížena na pouhých  24 Kg s napájecím zdrojem 230V~AC a 26 Kg s napájecím akumulátorem 12V=DC 42Ah. Napájecí moduly je možné měnit dle potřeby, stejný vzorkovač můžeme používat jako stacionární s napájením 230V~AC na odtoku z ČOV. Po výměně napájecího modulu je možné tentýž vzorkovač použít s napájením z akumulátoru na kanalizační síti.
 • aktivní chlazení i topení na 0 až 4°C s napájením 12V=DC
 • patentovaný přenos chladu i tepla do vzorku vody
 • možno provozovat jako přenosný i stacionární vzorkovač s aktivním chlazením i topením
 • lze napájet jak z 12V=DC tak i 230V~AC, napájení lze snadno vyměnit mezi sebou
 • velice nízká váha pouze:
  • 24 Kg se zdrojem 230V~AC
  • 26 Kg s akumulátorem 12V=DC 42Ah s ukazatelem stavu nabití
 • vzorkovnice s velkým uzávěrem o průměru 80mm a objemu 10 litrů
 • ověřené peristaltické čerpadlo s výměnnou hlavou
 • snadno demontovatelný nerezový hák pro zavěšení na zábradlí, stupačku šachty a podobně ....
 • nasávací hadice 5m  se sacím filtrem a závažím
 • integrovaná kolečka s madlem pro snadný transport
 • tepelná izolace vzorkovnice
 • ....
Patentované chlazení a topení vzorkovače A1-10-ACH.
Aktivní chladící systém vzorkovače pracuje na stejném principu jako domácí chladničky. Je tedy tvořen malým ledničkovým kompresorem na 12V=DC, kondenzátorem který se ohřívá a výparníkem který chladí. U tohoto vzorkovače je použit nový patentovaný systém přenosu chladu z výparníku do odebraného vzorku vody.  

U chladničky vzniká chlad ve výparníku chlazení který je umístěn za zadní stěnou lednice. Chlad prochází plastem zadní stěny, následně ochlazuje vzduch uvnitř lednice. Teprve tento ochlazený vzduch ochlazuje vložené potraviny, nebo u vzorkovačů vzorkovnice se vzorky vody. Chladící výparník je nutné u tohoto chladničkového systému shladit na teplotu cca -25°C. Schlazení vzorku vody na 0 až 4°C trvá u tohoto systému několik hodin. Tato sestava chlazení se používá i u stacionárních vzorkovačů je ale, velice energeticky náročná a pro akumulátorový provoz přenosného vzorkovače nepoužitelná.

Vzorkovač A1-10-ACH je postaven dle nového patentovaného systému přenosu chladu do vzorku vody.  Výparník chlazení je umístěn pod dnem vzorkovnic. Chlad z výparníku prochází přes vodní polštář, který se sám vytvaruje dle dna vzorkovnic a tvaru výparníků. Tímto vytvarování zajistí dokonalý přenos chladu z výparníku přímo do vzorku vody.  Výparník chlazení je u vzorkovače A1-10-ACH udržován na teplotě 0 až 4°C, díky dokonalému kontaktu jsou vzorky vody velice rychle schlazeny.  Čím více vzorkované vody máme ve vzorkovnicích, tím se  prodlužuje teplotní setrvačnost celého systému temperování.


Vzorkovač A-10-ACH je vybaven i elektrickým topením 12V=DC, které je nalepeno na výparník chlazení. Topení tedy umožňuje i ohřev vzorků, v případě potřeby.
Popis schématu chlazení vzorkovače A1-10-ACH.
 1. vzorkovač vody
 2. nasávací hadice vzorku
 3. vzorkovaná voda
 4. technologie odběru vzorku vody
 5. vzorkovnice - láhve se vzorky vody
 6. kompresor chlazení 12V=DC
 7. kondenzátor chlazení
 8. výparník chlazení
 9. teplotní snímač
 10. vodní polštářek pro dokonalý přenos teploty
Blokové schéma chlazení vzorkovače A-10-ACH
Pomocí tohoto systému přenosu teploty dochází k obrovské uspoře energie potřebné pro temperování vzorku vody.


Napájecí moduly vzorkovače na 230V~AC a 12V=DC.

Vzorkovač A1-10-ACH lze napájet pomocí dvou různých napájecích modulů. Napájecí moduly lze ve vzorkovači kdykoli mezi sebou měnit, dle nasazení vzorkovače. Stačí vložit napájecí modul do vzorkovače a připojit jej uvnitř vzorkovače konektorem.  

Napájecí modul 230V~AC, obstahuje zdroj 230V~AC / 12V=DC. Akumulátor 12V 7Ah a jištěním. Modul je dodáván s napájecím kabelem 5m, sítovou zástrčkou a konektorem který lze připojit z venku vzorkovač.
Konektor lze připojit i přímo modul a tím dobýt integrovaný akumulátor. Akumulátor v tomto modulu má kapacitu pouze 7Ah, takže není určen k trvalému provozu vzorkovače. Tento akumulátor konpenzuje výpadky napájení, filtruje rušení ze sítě a zajišťuje rozběhový proud peristaltického čerpadla vzorkovače a chladícího kompresoru.


Napájecí modul 12V=DC 42Ah je lithiový akumulátor s články typu LiFePO4. Modul je osazen řídící jednotkou která řídí nabíjení i vybíjení akumulátoru  čímž brání jeho poškození v těchto mezních stavech.  Z boku má nodul integrovaný displej který zobrazuje stav nabití akumulátoru v % i aktuální stav napětí ve Voltech.  K modulu je dodávána i nabíječka kterou lze připojit jak přímo k napájecímu modulu tak i zvenku ke vzorkovači. Tento nabíječ je určen pro nabíjení v suchém prostředí. Napájecí akumulátorový modul se připojuje ke vzorkovači stejným konektorem jako předchozí síťový modul, pouze jsou použity jiné kontakty.
Instalace vzorkovače na vzokovací místo.
Na zadní straně vzorkovače jsou dva držáky za které je možné zacvaknout nerezový hák ve tvaru čísla 1. Tento hák slouží k zavěšení vzorkovače na vzorkovací místo, například stapačku v kanalizaci a podobně.

Na zábradlí je určen podobný nerezový hák který je doplněn o nerezovou střechu a bočnice. Jeho úkolem je chrání vzorkovač před povětrnostnímy vlivy.  I z tohoto držáku lze vzorkovač vyndat a přemístin na jiné vzorkovací místo.

řídící jednotka vzorkovače
typ vzorkovacích reřimů...

Návrat na obsah