Dobrý den, vítáme Vás na stránkách firmy Robert Schulz.
Vyrábíme vzorkovače vody a stanice pro přejímku pitných a odpadních vod.
Přejít na obsah

SPOV všeobecně

Fekální stanice

Stanice pro Přejímku Odpadní Vody SPOV nabízíme ve těchto variantách a to SPOV 4, SPOV S1 a ekonomická verze SPOV E. Porovnání těcto stanic naleznete na Porovnání SPOV 4 , SPOV S a SPOV E.


Stanice pro přejímku odpadní vody.
Stanice pro Přejímku Odpadní Vody SPOV,  jsou navrženy pro přejímku odpadních vod které jsou dováženy na ČOV pomocí fekálních vozu.

Stanice je navržena s ohledem na následující požadavky
.
Minimální nároky na obsluhu stanice. Stanice nepředčišťuje dováženou odpadní vodu (například česly), čímž nevyžaduje žádný odvoz shrabků. Stanice se obvykle osazuje před čistírnou na hlavním sběrači, který přivádí dováženou vodu s ostatní přitékající odpadní vodou na čistírnu.

Snadná instalace.
Stanice je vyrobena z nerezavějící oceli s ochranou proti mrazu, kterou zabezpečuje elektrické topení a tepelná izolace - to umožňuje instalaci stanice do venkovního prostředí. Stanici je možno umístit například na přítoku do ČOV i mimo objekt čistírny, tím se omezí pohyb fekálních vozů po čistírně.

Minimální stavební úpravy.
Instalace kdekoliv na kanalizační síti. Umístění stanice je zcela libovolné a umožňuje nasazení kdekoliv na kanalizační síti. Stanici je možné instalovat nad kanalizační šachtou na zpevněnou, nejlépe betonovou plochu, do které je upevněna nerezovými hmoždinkami. Výtok ze stanice je zajištěn potrubím DN100 mm. Přívod napájecího napětí 230V, 50Hz, 10A je nutné osadit proudovým chráničem 30mA, doporučujeme přepěťovou ochranu. (Pro jednoduché čištění okolí stanice doporučujeme zajistit vyspádování stáčecího místa a případné umístění hydrantu.)

Identifikace jednotlivých vozů a snadné ovládání stanice.
Každý řidič fekálního vozu obdrží bezkontaktní identifikační katru,  nebo klíč (záleží na modelu stanice), kterou se musí před vypouštěním odpadní vody identifikovat u terminálu stanice. Ovládací terminál stanice je možné umístit nejlépe v bezprostřední blízkosti stanice, například na stojanu.
==========================
Tisk této stránky.

Návrat na obsah